JAK PEČOVAT

peeling

nanášíme v menších dávkách na navlhčenou pokožku nejlépe před koupelí. Při masáži není nutné vyvíjet jakýkoli tlak, směs stačí jen jemně mechanicky vtírat a posléze ošetřené partie opláchnout vlažnou vodou. Během následujících sedmi dní se pokožka krásně zregeneruje a prozáří.

peeling

Byliny


přidáváme do peelingu v podobě tinktury, nálevu či bylinné vody.
Ovesné vločky


Jemný tělový a obličejový peeling

Půl skleničky ovesných vloček zalijeme teplou vodou nebo výluhem tak, aby nám vznikla hmota, která konzistencí připomíná trochu řidší těsto. Můžeme přimíchat malou lžičku cukru, aby směs získala ještě hydratační vlastnosti. Vše pak jemnými krouživými pohyby vmasírujeme do kůže, kterou nakonec opláchneme vlažnou vodou.

 

 

 

Sůl


Změkčovací tělový peeling

¼ šálku soli, ½ šálku tinktury a lžičku oleje mícháme, dokud nedostaneme hustou pastu. Hotovou směs aplikujeme ve sprše nebo vaně na tělo pomocí žínky či lufy. Pokožku masírujeme krouživými pohyby. Mořská sůl představuje přírodní peeling, kterým se z povrchu pokožky odstraňují kousky mrtvé kůže. Zároveň také obsahuje minerály, které pokožku přirozeně změkčují a hydratují.
Cukr


Obličejový peeling

Smícháme dvě lžíce cukru, dvě lžíce výluhu z bylin a dvě lžíce citronové šťávy. Tuto směs naneseme na obličej a jemně masírujeme, dokud se cukerné krystalky úplně nerozpustí. Poté opláchneme. Pravidelné používání zbavuje černých teček, drobných pigmentových skvrn a vyhlazuje pleť.Peeling, ať už jakýkoli, nepoužíváme častěji než jednou do týdne – častější užívání by tělo vysušilo a poškrábalo.